ЧИ ІНВЕСТУВАТИ В ВІТРЯНІ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ?

03/19/2014 - 10:57
Институт развития возобновляемой энергетики
ЧИ ІНВЕСТУВАТИ В ВІТРЯНІ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ?

Будівництво вітряних електростанцій - це один із способів використання відновлюваних джерел енергії. Такі електростанції працюють завдяки вітряним турбінам, які використовують силу вітру і генерують електрику. Електроенергія, отримана за допомогою вітру, вважається екологічно чистою, але, тим не менш, викликає зміни в природі. Тому будівництво вітряних електростанцій викликає суперечки. Чи можуть інвестиції в будівництво вітряних електростанцій принести прибуток інвесторам чи ні?

Прихильники вітроенергетики стверджують, що це екологічно чисте рішення, так як при виробництві енергії в атмосферу не потрапляють шкідливі речовини, як це відбувається в процесі спалювання природного палива, наприклад на вугільних електростанціях. Крім того, вітряні електростанції є хорошим рішенням в районах, в яких немає мережі електрики. Залишається ще естетичний аргумент - вони набагато краще гармонують з навколишнім ландшафтом, ніж димлять труби. Ціни на електрику, виробленої за допомогою вітру, не виростуть і це ще одна перевага нетрадиційних електростанцій.

У свою чергу противники такого способу виробництва енергії висувають ряд контраргументів. Вони підкреслюють, що енергія вітру є непостійній величиною, тому важко передбачити, скільки енергії вироблятиметься на день.

У зв'язку з тим, що вітряні електростанції займають велику площу і їх турбіни створюють шум, вони будуються в незаселених районах, поза містами. Противники додають також, що виникають при виробництві такої енергії інфразвуки і ефект «миготіння тіні» шкідливі для здоров'я людини. Також, вітряні електростанції загрожують птахам.

Передовиком використання вітрової енергії в Європі є Німеччина, також  вітроелектростанції будуються також в Італії, Канаді, Франції, Великобританії, Португалії та інших країнах світу. Німеччина планує до 2020 року виробляти 20% електроенергії з енергії вітру. Європейським Союзом встановлена ​​мета до 2020 року встановити вітрогенераторів для вироблення 180 тис. МВт електроенергії. Згідно з планами Євросоюзу загальна кількість електричної енергії, що виробляється вітряними електростанціями, складе 494,7 ТВт⋅год

Виробництво електроенергії за допомогою вітру є хорошим рішенням, якщо для того вибрано підходяще місце. Так що використання горизонтального переміщення повітряних мас це зовсім не пошуки «вітру в полі».

People are forever trying to find new sources of renewable energy, so it isn’t surprising that they are especially interested in water and its versatility. Accordingly, much effort has been directed into obtaining energy from tidal and wave power, which are defined as circular movements of water molecules caused by wind that moves water surface through friction.