ГІДРОЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ

03/19/2014 - 11:06
Институт развития возобновляемой энергетики
ГІДРОЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ

Морські припливи і відливи можуть використовуватися для вироблення енергії у великих масштабах. Для цього, наприклад, у гирла річок в море, будуються гідроелектростанції. Діють вони завдяки тому, що проточна вода вводить в рух турбіни, з'єднані з генераторами електричного струму. Іншим способом використання морських припливів і відливів є турбіни, які укріплені на дно моря, і приводяться в рух незалежно від напрямку потоку води. Таке рішення застосували норвежці на Північному морі, розмістивши там турбіни на такій глибині, що їх робота не порушує судноплавства.

Майже в усіх європейських країнах може використовуватися енергія внутрішніх вод, яка потенційно присутня в поточних річках, а також штучних і природних водоймах. Для вироблення енергії в проточних електростанціях використовуються водотоки. На великих річках можливе будувати електростанції в їх руслі, що однак становить втручання в їх перебіг. Найчастіше для введення турбін в рух використовується живить канал, який поглинає тільки частину води з русла річки. Інший спосіб, використання води для вироблення енергії , застосовується в гідроакумулюючих електростанціях, розташованих між двома водосховищами/водоймами - верхнім і нижнім. Вода з вище розташованого водосховища пропливає до нижнього, вводячи в рух турбіни, з'єднані з генераторами струму. Коли попит на енергію зменшується (напр. вночі), тоді за допомогою насосів, вода закачується назад до верхнього водосховища, використовуючи надлишок раніше виробленої енергії.

Перевагами гідроелектростанцій є: відсутність забруднення навколишнього середовища, стримування неконтрольованого стоку вод, економія палива та відсутність залежності від видобутку палив , міцність, а також висока енергетична ефективність. Навіть якщо будівля й оснащення даних гідроелектростанцій досить дорога, а функціонування залежить від рельєфу та водних ресурсів, в порівнянні з традиційними теплоелектростанціями експлуатаційні витрати гідроелектростанцій є значно нижчими.

Agnieszka Jabłońska, Katarzyna Koralewska

 

 

PRODUCTS
  • Bregus Protech 75
  • Bregus Alkaline-Redox
  • Bregus® Alkaline-Redox GP
  • Bregus® ProTech 75R
  • Bregus® ProTech 75RG
  • Фільтр для душу Bregus с KDF

People are forever trying to find new sources of renewable energy, so it isn’t surprising that they are especially interested in water and its versatility. Accordingly, much effort has been directed into obtaining energy from tidal and wave power, which are defined as circular movements of water molecules caused by wind that moves water surface through friction.