ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ

03/19/2014 - 11:00
Институт развития возобновляемой энергетики
ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ

В даний час весь світ прагне більше використовувати поновлювані джерела енергії. Відновлювані джерела енергії це не мрія про майбутнє. Вони реальні і вже широко використовуються у всьому світі.

Життя великих міст з розвиненою індустрією засноване на великому споживанні електроенергії та величезними викидами в навколишнє середовище. Миру просто необхідна енергетична революція. Пріоритетним завданням енергетичної революції стане те, як буде вироблятися електроенергія, розподілятися і споживатися. Звичайно, одним з основних завдань є розумне використання електроенергії. Це не означає, що ми повинні сидіти в темряві і мерзнути. Розумне використання енергопостачання, а не відмова, має стати основною філософією у використанні електроенергії. Більшість промислово розвинених країн, які використовують електроенергію не ефективно, можуть скоротити її споживання без різкого шкоди для комфорту людей. Зміна в способі життя, може значно скоротити частину викидів вуглекислого газу в атмосферу.

Основним кроком у розвитку енергозбереження має бути збільшення енергії, використовуваної децентралізовано. Інноваційні системи, такі як повітряні і наземні теплові насоси, сонячні теплові системи опалення (геліосистеми), є одними з нових децентралізованих технологій. Ці системи можуть бути використані в домашніх господарствах для нагріву води та обігріву, з низьким рівнем викидів в навколишнє середовище. Використовуючи енергію Сонця, геліосистеми дозволяють протягом року заощадити витрати традиційного палива: до 75% для гарячого водопостачання при цілорічному використанні, і до 50% в цілях опалення. Сумарна площа діючих сонячних колекторів в геліосистемах до кінця 2002 року в європейських країнах складало більше 16 млн. м2, і за прогнозами Європейського Союзу, до 2012 року їх кількість повинна зрости до 100 млн. м2.

Тепло землі доступно постійно в будь-якій частині світу. Геотермальні насосні установки черпають відновлювану низькопотенційну теплову енергію землі та підвищують її потенціал до рівня, необхідного для теплопостачання. При цьому витрачається в 1,2-2,3 рази менше первинної енергії, ніж при спалюванні палива. Геотермальні теплові насосні встановлення не використовують невідновлювані ресурси нашої планети і не виділяють вуглекислий газ в атмосферу. Енергія землі це відмінний спосіб заощадити рахунки за опалення, а також врятувати нашу планету від шкідливого використання невідновлюваних джерел енергії. У Швейцарії близько 30% нових будинків опалюється тепловими насосними установками. У Швеції в 2004 році було встановлено в будинках 50000 теплових насосних установок.

Світові інвестиції в поновлювані джерела енергії досягли рівня 260 млрд. дол. у 2011 році, що майже в п'ять разів більше 53,6 млрд. дол., які були витрачені в 2004 році.

Існує програма в 20 країнах ЄС, яка передбачає досягнення 20% вироблення всієї електричної енергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в 2020 році. Німеччина має намір вкласти 1,848 трлн. дол. до 2030 року у розвиток ВДЕ, повідомляє інформаційна служба Всесвітньої ядерної асоціації (WNA). Німеччина запланувала протягом декількох років здійснити «енергетичну революцію», в результаті якої в центрі нової системи електроенергетики виявляться технології відновлюваної енергетики. До 2020 року, за два роки до повного закриття своїх атомних станцій, Німеччина хоче скоротити викиди парникових газів на 40%, подвоїти число ВДЕ, щоб виробляти 35% електрики в країні, і скоротити основне споживання електроенергії на 20%.

За словами німецького експерта Я. Кнаака: «Найкращий для сонячної електростанції ділянку в Німеччині - це найгірший за рівнем сонячного випромінювання ділянку в Україні». Таким чином, враховуючи досягнення країн з аналогічним рівнем інсоляції, можна зробити висновок про те, що Україні сонячну енергію вигідно використовувати не тільки в Криму і на Сході, а й по всій території країни.

POSTSCRIPT:

Світові інвестиції в поновлювані джерела енергії досягли в 2011 році рівня 260 млрд. дол.

Німеччина має намір до повного закриття своїх атомних станцій вкласти 1,848 трлн. дол. у розвиток ВДЕ.

People are forever trying to find new sources of renewable energy, so it isn’t surprising that they are especially interested in water and its versatility. Accordingly, much effort has been directed into obtaining energy from tidal and wave power, which are defined as circular movements of water molecules caused by wind that moves water surface through friction.

SUBCATEGORIES