ПЛАНИ РОЗВИТКУ ВДЕ У ЄВРОПІ

03/19/2014 - 10:55
Институт развития возобновляемой энергетики
ПЛАНИ РОЗВИТКУ ВДЕ У ЄВРОПІ

Ідея будівництва нових вітряних електростанцій в районах Центральної і Східної Європи, яка викликає багато запитань, буде поступово впроваджуватися в життя за допомогою португальського концерну - виробника вітряних ферм. Компанія EDP Renovaveis, про яку йде мова, планує подальші інвестиції в вітряні та сонячні електростанції. Жоао Нето, керуючий директор EDP стверджує, що розвиток вітряних ферм у Румунії та Польщі є рентабельною бізнес-ідеєю, тому він має намір використовувати потенціал цих районів.

Діяльність фірми на чолі Жоао Нето викликає опору з боку опонентів - противників використання вітроенергетики. Під знаком питання стоїть рішення, яке повинні прийняти країни зацікавлені в цій справі. За даними нового звіту PwC про зміни в вітряній енергетиці, Польща, ймовірно, відмовиться від первинної ідеї зробити енергію вітру основним поновлюваним джерелом енергії до 2020 року і, таким чином, реалізувати план ЄС в отриманні енергії з нетрадиційних джерел. Фахівці PwC відзначають, що знизилася рентабельність державних інвестицій в вітряну енергетику. Крім того, динаміку розвитку енергетичного сектора знижує жорсткість правил продажу енергії, одержуваної з горизонтального переміщення повітряних мас.

Для чеського енергетичного концерну CEZ, метою якого є застосування нетрадиційних джерел енергії для вироблення електроенергії на рівні 3 ГВт, Румунія є багатообіцяючим ринком для розміщення станцій. Хто з компаній зважиться на будівництво вітряних електростанцій у цих країнах і з яким результатом, з'ясується вже найближчим часом.

Інвестиції в поновлювані джерела енергії - це не тільки спосіб множення капіталу акціонерів, а й шанс для національного капіталу країн Центральної та Східної Європи. Незабаром будуть прийняті ключові рішення в цьому плані, але вони повинні бути добре продумані, так як їх наслідки будуть відчутні для всього населення. Тому перед чеської та португальської компаніями постає питання: інвестувати чи не інвестувати? Перед Румунією, Польщею, в свою чергу, постає питання погодитися на будівництво чи ні?

 

Marta Bolarczyk

People are forever trying to find new sources of renewable energy, so it isn’t surprising that they are especially interested in water and its versatility. Accordingly, much effort has been directed into obtaining energy from tidal and wave power, which are defined as circular movements of water molecules caused by wind that moves water surface through friction.