ТЕПЛОВІ НАСОСИ ТА АВТОМОБІЛІ, ЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬ ГЕОТЕМАЛЬНУ ЕНЕРГIЮ

03/19/2014 - 11:00
Институт развития возобновляемой энергетики
ТЕПЛОВІ НАСОСИ ТА АВТОМОБІЛІ, ЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬ ГЕОТЕМАЛЬНУ ЕНЕРГIЮ

Ісландія є піонером в галузі використання підземних природних ресурсів. Будівництво мережі геотермального теплопостачання в Рейк'явіку почалося в 1930 році. У той час це було новаторським подією. Переваги нових джерел енергії швидко переконали народ Ісландії шукати інноваційні способи його використання. В цей час в країні успішно використовуються багаті джерела тепла безпрецедентно у світових масштабах.

Геотермальна енергія - це внутрішнє тепло Землі. В Ісландії, зокрема, виробляють водень, який потім може бути використаний для двигунів автомобілів. Зараз в Рейк'явіку ми можемо в одній з декількох станцій, що пропонують екологічний водень, заповнити повний бак автомобіля не надто переймаючись забрудненням навколишнього середовища.

Ісландія не є єдиною країною, що підтримує розвиток геотермальної енергії. Проекти, що здійснюються на території Західної частини Сполучених Штатів, розподіляючи тепло з надр Землі, забезпечують їм до 6 мільйонів американських будинків. У СНД не так популярно використання геотермальної енергії, але на прикладі Ісландії можна подумати про використання потенціалів надр Землі і в наших країнах.

У всьому світі найбільшу питому вагу у використанні геотермальних ресурсів центрального опалення з тепловими насосами являє собою 49% світового використання геотермальної енергії.

Завдяки постійному розвитку технологій теплових насосів і масового виробництва ціни знижуються, і кожен з нас має можливість скористатися тепловою енергією природних ресурсів у власному будинку. Ці пристрої акумулюють тепло, яке накопичується в ґрунті і ґрунтових водах, де температура часто перевищує кілька дюжин градусів за Цельсієм. Це - джерело тепла. Верхній приймач, як правило, тепла вода - розташована в центральному опаленні або підлоговому опаленні. Нещодавно в якості джерела тепла використовується в повітря. Теплові насоси, що використовують систему повітря-вода, ефективні тільки в діапазоні температур від -15°C до +25°C, і часто вимагають додаткового джерела живлення, наприклад, газовий котел. Набагато більш ефективним і дешевим в експлуатації пристроєм, що використовує в якості джерела тепла ґрунт і ґрунтові води, наприклад, тепловий насос вода-вода.

Геотермальна енергія надає широкі можливості для використання в системах опалення: гаряча вода, центральне опалення, підлога з підігрівом, а також в сільському господарстві, садівництві. В останні роки використання термальних джерел стає все більш популярним у зв'язку з їх безмежністю, поширеністю, і що не менш важливо - незалежно від погодних умов і клімату.

People are forever trying to find new sources of renewable energy, so it isn’t surprising that they are especially interested in water and its versatility. Accordingly, much effort has been directed into obtaining energy from tidal and wave power, which are defined as circular movements of water molecules caused by wind that moves water surface through friction.

SUBCATEGORIES