ВIТРЯНI ТУРБIНИ ТА ВIТРЯНI ФЕРМИ - ВИКОРИСТАННЯ СИЛИ ВІТРУ

03/19/2014 - 10:59
Институт развития возобновляемой энергетики
ВIТРЯНI ТУРБIНИ ТА ВIТРЯНI ФЕРМИ - ВИКОРИСТАННЯ СИЛИ ВІТРУ

Вітрові електростанції і вітряки можуть використовувати енергію вітру і виробляти електрику дешевше більш ніж на 30% від традиційного виробництва електрики, в результаті спалювання вугілля, газу або мазуту, на додаток до цього, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу.

Нещодавно отримали розголос звіти дослідження, проведені в Сполучених Штатах. У них показані точні цифри вигоди, яку приносять інвестиції в поновлювані джерела енергії. Проведені дослідження показують, що чиста енергія, що виробляється вітром, може бути навіть дешевше більш ніж на 30% від енергії традиційної вироблюваної при спалюванні газу, мазуту або вугілля. Як представлено в доповіді, середня вартість одного МВт⋅год виробництва електрики в традиційних технологіях використання вугілля, становить 133 долара, у той час як середня вартість МВт⋅год електроенергії, виробленої чистою технологією вітру, складає всього 91,19 долара. Вклад інвестицій в вітряні електростанції і вітряні турбіни, таким чином, є виключно вигідним економічно.

У дослідженнях американці не самотні. У публікації вчених з Цюріха (ETH Zürich) в журналі «Nature Climate Change» говориться, що енергія, яка отримується від вітряних ферм набагато дешевше, ніж традиційна енергія на основі викопного палива. За словами дослідників, інвестування в один франк або євро в екологічно чисті енергетичні технології, ви можете отримати більше електроенергії, дешевше і швидше отримати повернення інвестицій. Дослідники припускають, що таким чином інвестори всіх країн, що розвиваються, зацікавлених в обмеженні витрат.

Які перспективи цін на енергоносії на найближче майбутнє? Очікується, що до 2030 року доведеться платити більше приблизно на 42% за електроенергію, що отримується з вугілля і приблизно на 43% за електроенергію, що отримується з газу. Електроенергія, одержувана від енергії вітру, за розрахунками Європейської асоціації вітроенергетики (European Wind Energy Association - EWEA) не тільки не збільшиться, але з розвитком технологій до 2030 року повинна дешевшати як мінімум на 18 %. Вітряні електростанції будуть більш конкурентоспроможними і більш економічно вигідними для бюджету міст і невеликих населених пунктів.

People are forever trying to find new sources of renewable energy, so it isn’t surprising that they are especially interested in water and its versatility. Accordingly, much effort has been directed into obtaining energy from tidal and wave power, which are defined as circular movements of water molecules caused by wind that moves water surface through friction.