ФОТОЕЛЕМЕНТИ - РОЗВИТОК І ЗАСТОСУВАННЯ МОДУЛІВ

03/19/2014 - 11:01
Институт развития возобновляемой энергетики
ФОТОЕЛЕМЕНТИ - РОЗВИТОК І ЗАСТОСУВАННЯ МОДУЛІВ

Термін «фотовольтайка» складається з двох слів - «photo», тобто «світло», і «voltaic», тобто «електрику». Сонячні батареї перетворюють сонячну енергію в електроенергію. Даний процес перетворення називається фотоелектричної конверсією. Історія сонячних батарей починається від XIX століття. Тоді французький вчений Беккерель в 1839 році відкрив фотовольтаїчний ефект. Перший фотоелемент був виготовлений з напівпровідникового селену і тонкого шару золота.

Всі живі організми виробляють і споживають енергію у внутрішніх метаболічних процесах. Більшість відновлюваних джерел енергії є формою енергії, спочатку походить з сонячної радіації, а всі викопні види палива є невідновлюваними джерелами енергії. Під поновлювані джерела енергії, найчастіше розуміємо здатність до відновлення енергетичних ресурсів в період, порівнюваний з тривалістю життя людини. В даний час сонячна енергія використовується в невеликій мірі.

Сонячна батарея - це напівпровідникові елементи, в яких відбувається перетворення сонячної енергії в електроенергію в результаті фотовольтаїчні ефекту. Вони являють собою кристалічні елементи, провідність яких може бути широко змінена шляхом легування, нагрівання, освітлення або інших факторів.

Фотоелектричні комірки - це напівпровідникові кремнієві пластини, всередині яких існує електричне поле у ​​вигляді p-n-переходу (positive-negative). Сонячна радіація, яка падає на фотоелемент, вибиває електрони з їх місць в структурі напівпровідника, тим самим створюючи пари енергоносіїв з протилежними зарядами. Потім ці заряди розділяються існуючим електричним полем на pn - переході, що впливає на те, що в фотоелементі з'являється напруга. Варто тільки підключити до фотоелементу обладнання, яке отримує енергію, і відбувається протікання струму.

Фотоелементи сонячних батарей виробляються з напівпровідникових матеріалів, найчастіше з кремнію (Si), германію (Ge), селену (Se). Завдяки з'єднанню фотоелементів можна отримати геліоустановки. Залежно від застосування і якості існують геліоустановки з різною кількістю фотоелементів.

Фотоелементи застосовуються зокрема в сонячних електростанціях, калькуляторах, годинах, штучних супутниках Землі, в гібридних автомобілях, садових світильниках, освітлення дорожніх знаків, в підзарядці акумуляторів в денний час і використанні цієї енергії вночі, наприклад на яхтах. Ринок фотоелементів молодий, але він постійно розвивається.

У квітні 2012 року вчені з Австрії та Японії створили фотоелементи товщиною 1,9 мікрометра - це вдесятеро менше, ніж досі доступні найтонші елементи даного типу. Їх введуть в ужиток протягом 5 років.

Ринок виробників фотоелементів з кожним роком збільшується до кілька десятків відсотків. Світовими лідерами виробництва фотоелементів є Китай і Європа.

Agnieszka Jabłońska i Katarzyna Koralewska

PRODUCTS
  • BREGUS KELEA
  • BREGUS NOMARA
  • BREGUS ARI
  • BREGUS MEERA
  • Bregus Solar P6-60 Polycrystalline module 60 cells, 245-265 W
  • Bregus Solar P6-72 Polycrystalline module 72 cells, 295-315 W

People are forever trying to find new sources of renewable energy, so it isn’t surprising that they are especially interested in water and its versatility. Accordingly, much effort has been directed into obtaining energy from tidal and wave power, which are defined as circular movements of water molecules caused by wind that moves water surface through friction.